Nasi uczniowie to pionierzy nauki!

Uczniowie klasy 3 TLOG przez 3 tygodnie, co wtorek, uczestniczyli w spotkaniach Młodzieżowej Rady Naukowej, która pod opieką Wydziału Studiów Edukacyjnych i Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczycielek przedmiotów zawodowych logistycznych Magdaleny Grabianowskiej i Arlety Lewandowskiej samodzielnie przygotowywała pierwszą w naszym kraju, ogólnopolską „Odwróconą” Konferencję Młodzieżową. Konferencja była „Odwrócona”, gdyż tym razem to wyłącznie młodzi ludzie zaproponowali i przedstawili jej problematykę badawczą! W drugim dniu konferencji, podczas Międzypokoleniowej Debaty Stolikowej młodzież dodatkowo miała okazję wspólnie dyskutować z wybitnymi naukowcami. Podczas pierwszego dnia „Odwróconej Konferencji” (w dn. 20.10.2022 r.) uczniowie przedstawiali swoje własne referaty w ramach aż pięciu paneli tematycznych, dotyczących systemu edukacji, pomocy psychologicznej, języka, problemów zdrowia ludzi i planety, a nawet życia pozaziemskiego. W drugim dniu „Odwróconej” Konferencji (tj. 21.10.2022 r.) uczniowie mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawych wykładów wybitnych, znanych i lubianych profesorów na temat miejsca i roli młodych w przeobrażaniu świata oraz społeczno-kulturowych, cyfrowych i ekologicznych wyzwań przyszłości. Wykładom on-line przysłuchiwała się także cała klasa, której przedstawiciele reprezentowali naszą szkołę w ramach Młodzieżowej Rady Naukowej. Konferencję zakończyły wspólne i jak się okazało bardzo owocne rozmowy młodzieży, studentów, doktorantów i profesorów. Nasi uczniowie bardzo docenili tak oryginalne i otwarte na ich pomysły przedsięwzięcie i wiemy już na pewno, iż w przyszłym roku nasza szkoła weźmie udział w drugiej, ogólnopolskiej „Odwróconej” Konferencji! Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pełna szacunku współpraca międzypokoleniowa pozwala nam budować lepsze jutro!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z arcyciekawym programem konferencji oraz odwiedzenia profilu “Odwróconej” Konferencji Naukowej, gdzie można obejrzeć pełne nagranie całej konferencji w tym wspaniałe wystąpienia naszych uczniów!
Poniżej prezentujemy na zdjęciach najciekawsze momenty konferencji: