Logistycy w Poznaniu

Dnia 13.05.2022 uczniowie z klas III Technikum w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, pod opieką nauczycielek Magdaleny Grabianowskiej i Anny Kulak, pojechali na wycieczkę zawodową do Poznania. Pierwszym punktem programu była wizyta w Wyższej Szkole Logistyki WSL w Poznaniu, gdzie zaprezentowano uczniom, w jaki sposób funkcjonuje Uczelnia. Jeden z wykładowców, dr inż. Ireneusz Fechner, zaprezentował uczniom bardzo ciekawy i pouczający wykład pt.: „Opakowania w logistyce”. Kolejnym punktem spotkania była gra paletowa ze specjalistką ds. szkoleń Żabka Polska Iwoną Borzych – w wyniku której została wyłoniona zwycięska grupa uczniów. Kolejne miejsce wycieczki to Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny gdzie zaprezentowano ciekawe metody badawcze oraz Komorę bezodbiciową, wygłuszającą fale. Ostatnim emocjonującym punktem naszej wycieczki było Franowo Zajezdnia Tramwajowa MPK Poznań i tu przeżyliśmy niesamowitą przygodę oraz mrożącą krew w żyłach jazdę nowoczesnym tramwajem 70km/h z hamowaniem awaryjnym na torze testowym oraz centrum sterowania zajezdni. Po dniu pełnym wrażeń, emocji i nauki zasłużyliśmy na czas wolny i integrację naszych uczniów z nauczycielami. Dziękujemy PR&Event Manager Ilonie Kużaj-Audar i Adamowi Jędrzejczykowi za pomoc w realizacji naszej przygody.

Magdalena Grabianowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki: