KAMPANIA 19 DNI

19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata poświęcone jest problematyce przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Akcja zainicjowana została w 2011 roku przez szwajcarską fundację o nazwie Women’s World Summit Foundation. Jej symbolem jest pomarańczowa wstążka, bo kolor pomarańczowy ma ostrzegać i zwracać uwagę.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: STACJA – EMPATYCZNI – RAZEM MAMY MOC.

Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik logistyk oraz klasy III c Branżowej Szkoły I stopnia wzięli udział w konkursie na zwrotkę piosenki „Razem maMY moc” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodzieży.

7.11.2022 w szkole był zorganizowany Dzień Pomarańczowy. Następnego dnia uczniowie klas II LOG, oraz I TE uczestniczyli w spotkaniu: Stacja Empatyczni.

Słowa mają wyjątkową moc; mogą niszczyć, ranić, odbierać, ale także wzmacniać, zachwycać, czy rozpromieniać. Wybór należy do nas! Słowa, które wypowiadamy zawsze będą do nas wracać. Zatem ich zabarwienie, treść, ton, intencja tworzą przestrzeń naszego życia. Mówmy dobre słowa, w takich słowach realizujmy nasze marzenia i takie słowa przekazujmy dalej w świat. W słowach kryje się początek relacji z drugim człowiekiem, odpowiedzialność i budowanie więzi. To staje się fundamentem i korzeniem życia każdego człowieka. Niech zatem słowa dają moc!

Aneta Niedźwiecka i Katarzyna Chlasta

Kilka fotografii z Kampanii 19 dni:

 

Skip to content