Elektrycy w Laboratorium VR

Projekty

W dniu 21.11.2022 klasa IV Technikum w zawodzie technik elektryk pod opieką wychowawcy Pana Sergiusza Grabowskiego miała okazję uczestniczyć w laboratorium zorganizowanym przez Politechnikę Poznańska w ramach projektu “CZAS ZAWODOWCÓW – BIS”. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Laboratorium VR”.

Udział w specjalistycznych zajęciach poprzedzony był krótkim szkoleniem z zakresu BHP, doradztwa zawodowego, jak i testem diagnozującym stan wiedzy uczniów z zakresu montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych. Najciekawszym doświadczeniem była możliwość przetestowania przez uczniów aplikacji do szkolenia przyszłych elektromonterów za pomocą gogli VR. Każdy mógł wcielić się w rolę elektromontera oraz sprawdzić swoje umiejętności podczas wykonywania powierzonych zadań. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający udział w specjalistycznych zajęciach laboratoryjnych.
Jakub Szymański, uczestnik zajęć
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z praktyki laboratoryjnej: