„Srebrna Tarcza”- kolejny wielki sukces Szkoły Hipolita

Nasze sukcesy Wydarzenia

Mamy to! Zdobyliśmy „Srebrną Tarczę” w dorocznym rankingu „Perspektyw”. To oznacza, że jesteśmy najlepsi i są na to twarde dowody: nasze Technikum jest na 3. miejscu w subregionie pilskim, na 18. w Wielkopolsce i na 222. w Polsce. Co bierze się pod uwagę ustalając miejsca rankingowe? Bardzo konkretne wyniki egzaminów zewnętrznych i olimpiad ogólnopolskich. I tak 30% stanowi wynik egzaminów zawodowych, kolejne 30% to rezultat uczniowskich zmagań na maturze z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Kolejne 20 % to matura z poziomu podstawowego i jeszcze 20% to wyniki olimpiad.  Jak widać nasi uczniowie przyłożyli się do wszystkich tych zmagań, uzyskując świetne wynik, co z kolei przyczyniło się do wielkiego sukcesu młodzieży i nauczycieli. Cieszymy się bardzo, że mimo trudnych warunków, w jakich przyszło nam uczyć się i nauczać, potrafiliśmy wykrzesać w sobie motywację i entuzjazm do pięknego rozwoju. A przecież zdalne nauczanie to rewolucja w edukacji, jakiej jeszcze nie było. Pełna mobilizacja, mimo ograniczeń, przyniosła sukces i satysfakcję całej społeczności Szkoły Hipolita. Dlatego serdecznie gratulujemy przede wszystkim uczennicom i uczniom, a także ich nauczycielkom i nauczycielom oraz rodzicom.

Katarzyna Kulczyńska-Śróda