Konkurs „Jestem bezpieczny. Mówię NIE!”

17 grudnia 2020 r.  w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży nasze uczennice: Wiktoria Nalewalska i Julia Sobkowiak z klasy III  Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odebrały nagrody za udział w konkursie  pod hasłem „Jestem Bezpieczny. Mówię NIE!”,  realizowanym w ramach programów „Bezpieczeństwo w sieci” oraz „Dopalacze niszczą życie”. Konkurs zorganizowano we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Chodzieży, Starostwem Powiatowym w Chodzieży, Miejskim Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży oraz bankami Santander i Credit Agricole Oddziały w Chodzieży.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich oraz klas VII i VIII podstawówek powiatu chodzieskiego. Młodzież miała za zadanie przygotować ulotkę, która swoim przekazem będzie odnosić się do treści związanych z cyberzagrożeniami lub zagrożeniem narkotykami, dopalaczami i środkami odurzającymi.  Do konkursu mogły zostać przyjęte tylko i wyłącznie samodzielne projekty, nienaruszające praw osób trzecich, które mogą być wykorzystywane w celach edukacyjnych.

Komisja konkursowa przyznała I, II, III miejsce oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce – Wiktoria Nalewalska – Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży;

II miejsce – Julia Kijowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chodzieży;

III miejsce– Jakub Matysiak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chodzieży.

Wyróżnienia zostały przyznane dla:

– Julii Sobkowiak – Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży;

– Mikołaja Andrzejczaka – Szkoła Podstawowa w Margoninie

Młodzież otrzymała nagrody dzięki wsparciu finansowemu konkursu przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego oraz wymienione banki. Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży sfinansował druk ulotek, by mogły być one kolportowane podczas spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.

Z uwagi na pandemię COVID-19 odstąpiono od wspólnego spotkania wszystkich zainteresowanych w siedzibie chodzieskiej Policji.  Młodzież indywidualnie odbierała nagrody z rąk Komendanta.

Serdecznie gratulujemy!

B. Felcyn