Dzień Nauk Przyrodniczych 2021

Dzień Nauk Przyrodniczych zagościł na stałe w życiu naszej szkoły. W tym roku, ze względu na pandemię, ten wyjątkowy dzień wyglądał inaczej. Nauka odbywała się zdalnie, więc wiele rzeczy musieliśmy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne są nauki przyrodnicze w naszym życiu oraz o potrzebie dbania o środowisko.

Od 20 kwietnia uczniowie brali udział w quizach dotyczących zanieczyszczeń powietrza, wiedzy ogólnej na temat Dnia Ziemi, recyklingu. Oprócz wiedzy ekologicznej uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe. Wszystkie quizy były w języku angielskim. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas zajęć z języka angielskiego.

25 kwietnia 2021 roku odbyły się dwa konkursy z przedmiotów przyrodniczych. Przedstawiciele klas pierwszych i drugich zostali podzieleni na uczniów klas technikum, oraz na branżową szkołę I stopnia. Podział wynikał z braku w szkole branżowej przedmiotów: geografii i biologii.

Technikum zmagało się z pytaniami z biologii, geografii, fizyki i chemii. Uczniowie musieli udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Michał Kidoń – klasa I TLOG

2. Konrad Laszko – klasa II TELp ex aequo Kacper Rozmarynowicz – klasa I TTM

3. Nikola Strahl II –klasa TTŻp

W Branżowej Szkole I Stopnia uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania z matematyki, chemii, fizyki. Zadania zostały przygotowane w programie Format. Najlepsi z najlepszych mieli wykonać jak najwięcej zadań poprawnie w najkrótszym czasie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Sebastian Kopij – klasa I C

2. Wiktoria Wilczyńska – klasa I D

3. Marta Karniszewska – klasa II Bp

Został również ogłoszony konkurs pod nazwą EKO – INSTALACJA – PODARUJ ŚMIECIOM NOWE ŻYCIE.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać z materiałów recyklingowych zabawkę, grę , przedmiot użytku codziennego np. eko-bryły matematyczne (sześcian, ośmiościan, …), eko-klocki, eko-puzzle, eko-domino, eko-lampka, eko-ciuchcia, eko-krzesło, eko-doniczka, eko-podkładka, wiatrak, szafkę i tym podobne. Liczyłyśmy na kreatywność i pomysłowość naszych uczniów i się nie pomyliłyśmy. Uczniowie mieli organizatorom przesłać zdjęcia bądź filmik. Wszystkie prace były ciekawe. Na uwagę i nagrodę zasługują:

W grupie technikum:

1. Jonasz Kita – klasa II TELp

2. Bogumił Biedny – klasa II TSE

3. Paweł Domagała – klasa II TELp

W grupie szkoły branżowej:

1. Jacek Szpajer – klasa I D

2. Patrycja Cybulska – klasa II Ap

Dzień Nauk Przyrodniczych bez doświadczeń? Nie, nie. Niemożliwe. W tym roku inaczej, ale nie mniej jednak ciekawie. Doświadczenia wykonywane w domu, nagrywane i wysyłane. Teraz na zajęciach fizyki  oraz tutaj możliwe do obejrzenia.

Organizatorami  Dnia Nauk Przyrodniczych były Panie Katarzyna Chyży, Lidia Francuzik, Aneta Niedźwiecka.

Zapraszamy na  pokaz doświadczeń:

uwaga –  nie próbujcie tego samodzielnie, rekwizyty służą wyłącznie do przeprowadzenia doświadczeń

A.N.