Akcja chodzieskich szkół na rzecz schroniska dla zwierząt

Pomagać  zwierzętom? Trzeba! – tak twierdzą uczniowie  SZKOŁY HIPOLITA, SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR  1 oraz NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY SPECJALNEJ, które zorganizowały wspólną akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Margoninie. Zazwyczaj do schroniska trafiają zwierzęta chore po wypadkach, wygłodzone, ale każde z nich  zasługuje na lepsze życie, dobry posiłek i ciepłe uczucie. Zimą zmniejszają się dawki pożywienia i trzeba dbać bardziej, by żadne zwierzę nie zamarzło.  Na taki apel nikt nie pozostał obojętny. Naszą akcję w szkołach rozpoczęliśmy 26 stycznia a zakończyliśmy 11 lutego br. Uczniowie ze szkół przynosili koce, ręczniki, poduszki, karmy, puszki, miski. Dzięki wsparciu  Dyrekcji  udało nam się  zebrać wszystkie dary ze szkół i zawieźć  busem  Szkoły Hipolita do schroniska w Margoninie.

Cieszymy się, że zbiórka  nam się powiodła i składamy podziękowania wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

Beata Felcyn