Z turystycznym pozdrowieniem

Pewien filozof z Hippony napisał kiedyś, że świat jest jak księga, a kto nie podróżuje, poznaje tylko jej okładkę.       Ostatni czas dla podróżowania nie był łatwy. Pandemia, lockdown, obostrzenia, zamykanie i otwieranie granic. Cóż może turystyka wobec takich przeciwności Losu? Otóż może! Może wydawać się, że podróżowanie umiera, że turystyka hibernuje. Tymczasem ludzie pragną ruszyć w drogę, poznawać nowe, zawierać znajomości, budować relacje, doświadczać świata – tego bliższego i dalszego. Turystyka nie umiera i nie umrze, ona się może zmieniać, dostosowywać do warunków. Ludzie, pracujący w tej branży, są elastyczni, potrafią reagować w sytuacjach kryzysowych, znajdują wyjście z najtrudniejszej sytuacji.

Czy warto uczyć się turystyki dziś? Ależ oczywiście. To otwiera horyzonty, uczy samodzielności, wyposaża w umiejętności, których dzisiejszy świat potrzebuje. Poznawanie ludzi i pokazywanie piękna świata to tylko jedno. To bardzo rozwijający kierunek. Języki obce, planowanie wyjazdów, organizacja przeróżnych imprez, animacja, rezydentura, pilotaż wycieczek, rezydentura, praca przy organizacji eventów, praca w biurze, w hotelach czy restauracjach, praca z dziećmi i młodzieżą lub seniorami – wiele jest możliwości pracy w turystyce.

W tym roku szkolnym udało nam się zorganizować różne działania turystyczne: Dzień Turystyki, gdy nasze klasy Technikum zabrały nas w podróż po ciekawych krajach, wyjścia w teren – bo przecież Chodzież jest piękna, planowanie wycieczek dłuższych i krótszych na nowy rok szkolny, webinary, spotkania online  z ciekawymi ludźmi. Czas przestoju potraktowaliśmy jako szansę rozwoju i przygotowania się do momentu, gdy wyjazdy ruszą pełną parą.

Pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych poznawaliśmy tajniki warsztatu i przygotowywaliśmy się do praktyki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego roku szkolnego:

Dodatkowo: film, przedstawiający grupę dziewcząt tańczących w rytm piosenki, wykonywanej przez  znaną piosenkarkę Shakirę. Filmik wykonano w trakcie szkolnego Dnia Turystyki.