W pewien czerwcowy dzień

Chodzież jest piękna… a czerwcowa pogoda zachęcała do wypraw i spacerów w okolicy Jeziora Chodzieskiego. Odważni uczniowie Technikum w zawodzie technik organizacji turystyki i technik mechanik zaplanowali wyjścia na tradycyjne czerwcówki.  Przygotowali rezerwację atrakcji, opracowali trasę przejścia, przygotowali materiał reklamowy kontrahenta, ucząc się pracy zespołowej. Wszystko to w atmosferze radości, z poczuciem humoru. Dla uczestników spacerów nie było rzeczy niemożliwych. Rowerki wodne i kajaki tak się spodobały, że po pierwszej udanej wyprawie zaplanowano drugie wyjście, w czasie którego na chętnych czekała niespodzianka – pływanie skuterem wodnym pod opieką doświadczonego sternika. Uczniowie skorzystali ze słońca, wody i pogody, zjedli pyszne lody, zintegrowali się, przezwyciężyli obawy i świetnie się bawili. Opiekunki dzięki odpowiedzialnej postawie młodzieży też wspominają ten czas świetnie. Plany na kolejny rok już mamy. Może pontonowy spływ Nysą Kłodzką? Eksploracja jaskiń sudeckich? Górskie szlaki? Programy już się piszą, a Szkolne Biuro Podróży Hipolitek ma sporo pomysłów.

J.Ł.

Oto relacja w formie zmieniających się zdjęć, uzupełniających opis wydarzenia: