1 czerwca – dzień sportu

Uczennice i Uczniowie!  Szykujcie trampki i dresy…  To już w najbliższy wtorek… RAJD  SZKOLNY z okazji Dnia Dziecka!

Zbiórka 1.06.2021 r. – godz. 9.00 w wyznaczonych salach. Klasy wychodzą na rajd zgodnie z ustaloną godziną. Każdy wychowawca wraz z uczniami przemieszcza się zgodnie z otrzymaną mapką i ma do przejścia trasę, na której znajduje się 7 stacji. zaproszenie na Dzień Sportu

STACJE:

1. Koszykówka – (na hali szkolnej, nauczyciele odpowiedzialni: M. Buczkowska-Biniecka, K. Olejniczak) – pięć osób z klasy wykonuje po dwa rzuty osobiste do kosza.
  2. Strzał na bramkę – (na boisku szkolnym – orlik, nauczyciele odpowiedzialni: E. Sikorska, M. Fifer) – pięć osób z klasy wykonuje strzał na bramkę (bramka podzielona na części, każda część inaczej punktowana).
  3. Skoki w worku – (plac betonowy przed Amfiteatrem, nauczyciele odpowiedzialni:
    M. Grabianowska, W. Biały) – zadanie dla sześciu osób z klasy. Każdy zawodnik musi pokonać wyznaczoną odległość przemieszczając się w worku. Po dokonaniu dystansu przekazuje worek kolejnemu zawodnikowi. Cała próba liczona jest w czasie.
  4. Odbicia piłki siatkowej – (droga leśna przy rondzie koło Szpitala/Sanatorium, nauczyciele odpowiedzialni: K. Chlasta, P. Kruszka) – 2 osoby wykonują naprzemianstronne odbicia piłki (górne i dolne) w czasie 1 minuty. Każdy ma dwie próby, punktujemy lepszą.
  5. Skakanka – (“muszla” na 3 Maja, nauczyciele odpowiedzialni: A. Stempin, J. Łapacz) – na długiej skakance jednocześnie skaczą 3 osoby (+ 2 osoby do kręcenia skakanką). Czas na wykonanie zadania to 1 minuta. W trakcie wykonywania próby liczymy ilość przeskoków.
  6. Test wiedzy o sporcie – (po schodach do góry przy “Muszli” na 3 Maja, nauczyciele odpowiedzialni: H. Mikołajewska, M. Szałata) – grupa 3-osobowa rozwiązuje jeden test.
  7. Podbijanie piłeczki tenisowej kijem – (plaża przy jeziorze Strzeleckim, nauczyciele odpowiedzialni: S. Migdalczyk, P. Ostański) – próbę wykonują po kolei 3 osoby. Każdy ma 20 sekund na wykonywanie zadania. Liczymy ilość podbić każdego zawodnika i wpisujemy na kartę średnią drużyny.

*W konkurencjach technicznych (oprócz stacji VI) uczestnictwo wychowawcy dodatkowo punktowane (+ 1 pkt). W każdej konkurencji klasa może zdobyć maksymalnie 10 punktów.

Zabierzcie swoje klasy i dobre humory!

Pamiętajcie – walczcie do końca!

Dla zwycięskiej klasy nagroda niespodzianka!

Ze sportowym pozdrowieniem –  Nauczyciele