Żołnierze Wyklęci

3 marca w szkolnej świetlicy uczniowie wysłuchali wykładu o ” Żołnierzach Wyklętych”. Wykładowcą był Pan Kajetan Rajski z Krakowa, który jest nie tylko świetnym historykiem, ale również  redaktorem naczelnym kwartalnika poświęconego ” Żołnierzom Wyklętym”. Uroczystość  zaszczycił także ks. dr Jarosław Wąsowicz, dyrektor Archiwum Salezjańskiego w Pile.
Uczniowie obejrzeli również film dokumentalny pt. „Obława Augustowska”. Dzięki uprzejmości Miejskiej Energetyki Cieplnej w Pile Grupa Kapitałowa Enea, szkoła otrzymała dwa komplety kwartalnika ” Żołnierze Wyklęci”.
Uroczystość odbyła się dzięki staraniom Pani dr Marii Sawickiej, która  wygłosiła prelekcję wprowadzającą uczniów w tematykę „Żołnierzy Wyklętych”. Społeczność naszej szkoły w godny sposób uczciła Narodowy Dzień Pamięci ” Żołnierzy Wyklętych”.

Część ich pamięci!