Zawody szkolne XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

11 grudnia br. odbyła się w naszej szkole w trybie stacjonarnym XXXIV edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – zawody I stopnia.  Zwykle olimpiada odbywała się na początku listopada; w tym roku termin został zmieniony z powodów epidemicznych.  Ze Szkoły Hipolita w zawodach I stopnia olimpiady udział wzięły 3 uczennice: Paulina z klasy IV oraz Weronika i Julia z klasy III technikum w zawodzie technik ekonomista.  Uczennice w ciągu 120 minut miały do wykonania: pytanie opisowe dotyczące makroekonomicznych kryzysów gospodarczych wywołanych pandemią, zadanie z podstaw ekonomii i 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru.  Poziom trudności zadań, jak co roku, był iście olimpijski, ale dziewczęta odważnie podjęły to wyzwanie.  Podczas olimpiady obowiązywały zasady reżimu sanitarnego.  Wyniki zawodów szkolnych zostaną ogłoszone w styczniu 2021 roku.  Trzymamy kciuki za uczennice naszej szkoły!  Koordynatorkami Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Szkole Hipolita są nauczycielki:  Joanna Jaremba i Alicja Kupka.