Współpraca z Akademią Raków Częstochowa

W czwartek 8.10.2020 r. odbył się event z trenerami Rakowa Częstochowa w ramach współpracy szkoleniowej i merytorycznej klubu Polonia Chodzież i grupami sportowymi Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Odbył sie również turniej Akademii Młodych Orłów i Kadry Powiatów Północnej Wielkopolski. W spotkaniu uczestniczył także twórca Akademii Lech Poznań, a obecnie Dyrektor Akademii Raków Częstochowa, Pan Marek Śledź, z którym współpracujemy w ramach programu szkolenia klubu partnerskiego i grup sportowych Zespołu Szkół.  Trener Marek Śledź wraz z Dawidem Krzętowskim i trenerami Polonii Chodzież, Sergiuszem Grabowskim i Mariuszem Laskowskim, przeprowadzili wykład dla trenerów i nauczycieli, dotyczący najnowszych technologii szkolenia piłkarskiego.

Następnego dnia odbyła się wizyta przedstawicieli Rakowa Częstochowa z Panią Lucyną Sworowską – Dyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego i nauczycielami grup sportowych. Przeprowadzono treningi pokazowe.  Wizyta miała związek z kolejnym etapem współpracy Akademii Raków Częstochowa, Polonii Chodzież, Starostwa Powiatowego w Chodzieży oraz Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Sergiusz Grabowski