Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Dzień Zakochanych w szkole Hipolita obchodziliśmy organizując w świetlicy szkolnej  walentynkowy konkurs recytatorski pod hasłem: „(…) Bo  na cóż  życie bez miłości…” W konkursie, którego celem było m.in rozbudzenie wyobraźni uczniów, rozwijanie  zdolności recytatorskich oraz krzewienie kultury wzięła udział młodzież z klas:  I i II Technikum. Uczniowie zaprezentowali m.in utwory: K.P. Tetmajera, A. Mickiewicza, M. Hilar, W. Szymborskiej, P. Bosmansa, J. Twardowskiego. Wykonawcom towarzyszyła  publiczność, która w przerwie obrad Jury prezentowała wiersze. Były także zagadki dotyczące autora danego wiersza. Jury w składzie: p. Dorota Boeske, p. Beata Felcyn  i p. Marek Fifer w ocenie wykonawców brali pod uwagę następujące kryteria: wybór utworu zgodny z tematem, pomysłowość i oryginalność interpretacji, estetykę recytacji, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po zapoznaniu się z prezentacjami uczniów jury wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody.

I miejsce Kacper Hak z klasy I LOG g

II miejsce Martyna Sławińska z klasy II TŻ

III miejsce Kaja Sawińska z klasy I TOT/TŻ p

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !!!

B.Felcyn