Szkoła „Hipolita” świętuje Dzień Edukacji Narodowej

Refleksja nad rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi była motywem przewodnim programu artystycznego, który uczniowie przygotowali specjalnie na dzisiejsze święto. Mimo że ze względu na obostrzenia sanitarne nie mogła go podziwiać cała społeczność szkolna,  a jedynie jej reprezentanci,  pojawiło się w występach młodzieży wiele ciepłych słów pod adresem dyrekcji oraz nauczycieli „Hipolita”.  Nasze artystki i nasi artyści,  czyli uczniowie z klas III i IV technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz z II technikum w zawodzie technik logistyk, dedykowali swoim pedagogom przepięknie wykonane piosenki, ale też przytoczyli uczniowskie wypowiedzi na temat ważnych nauczycieli, a także sformułowali dla nich wspaniałe życzenia.  Nad całością części artystycznej czuwała Pani Beata Felcyn.

Ważną częścią uroczystości było tradycyjne ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły.  Przeprowadził je bezbłędnie Pan Andrzej Skawiński.  Wcześniej Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu złożyła życzenia wszystkim uczestnikom uroczystości, a także wymieniła nazwiska nagrodzonych w tym roku nauczycieli.

Natomiast Pani Wicedyrektor Katarzyna Kulczyńska-Śróda, w imieniu kapituły nagrody „Hipolita”, poprosiła o wystąpienie tegorocznych laureatów, którzy otrzymali okolicznościowe butony oraz dyplomy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rada Rodziców przyznała stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce,  sporcie i pracy na rzecz szkoły.  Dyplomy stypendystom wręczyła wiceprzewodnicząca Rady Rodziców  Pani Iwona Michalak, która złożyła też najlepsze życzenia Pani Dyrektor i całej społeczności „Hipolita”.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta Chodzieski  Pan Mirosław Juraszek , Pani Zofia Cieślak – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego,  Pani Agnieszka Rzeźnik – przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych.

Dziękując wszystkim za udział w spotkaniu, życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.