Spotkanie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej

W listopadzie 2019 r. uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych  wraz z wychowawczynią Panią Beatą  Felcyn uczestniczyli w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi z placówki  Warsztatów Terapii Zajęciowej.Podczas wizyty uczniowie zaprosili podopiecznych do swojej pracowni gastronomicznej, w której uczą się gotować,  po to, aby wspólnie uczyć się procesu formowania i wypiekania ciastek. Wizyta miała też być okazją, aby zwiedzić  Centrum Kształcenia Zawodowego. Czekaliśmy na tę wizytę 2 miesiące i udało się! Dwudziestu wychowanków zostało powitanych przez uczniów klasy III TŻ i opiekunów: p. H. Mikołajewską i B. Felcyn. Pani Małgorzata Kryszak, która uczy  naszych uczniów kulinarnych nowości ugościła nas pysznymi wypiekami w postaci bułek z nadzieniem pieczarkowym, drożdżówek i dwóch tortów bezowych. Była wspaniała uczta, podczas której było gwarno i wesoło. Wychowankowie próbowali swoich sił w wypieku kruchych ciastek. Uczyli się rozwałkowywania i formowania ciasta. Uczestniczyli w procesie wypiekania. Atrakcją dla naszych gości było zwiedzanie pracowni mechanicznej, fryzjerskiej, krawieckiej i ślusarskiej. Była miedzy innymi: nauka szycia na maszynie, próba operowania karbownicą do włosów, poznawanie tajemnic  wozu strażackiego. Po raz kolejny mogliśmy nauczyć się od osób niepełnosprawnych otwartości i niezwykłej radości  jaką nas obdarzają. Było to dla nas cenne doświadczenie, za które dziękujemy.

B.F.