Pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia

Często powtarzamy za poetką, że każdy koniec to dopiero początek, i jest to bardzo prawdziwa sentencja.
26 czerwca 2020 r. absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia ukończyli trzyletnią naukę w naszym Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Uczęszczali do czterech klas i uczyli się w wielu zawodach, które na rynku pracy są bardzo poszukiwane i popularne.  Bo jest ważne, by mieć w ręku dobry fach – to gwarantuje dobrą pracę za niezłe pieniądze, możliwość rozwoju, zdobywania kolejnych kwalifikacji i umiejętności. Tego fachu uczyli się u pracodawców w prywatnych przedsiębiorstwach, w dużej części zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży. Praktyczną naukę zawodu realizowali także w Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży.
W naszej szkole od początków jej istnienia wykształcenie zawodowe, wypuszczenie w świat mądrego, dojrzałego i dobrze radzącego sobie na rynku pracy absolwenta jest priorytetem. Współpraca szkoły z pracodawcami przynosi bardzo dobre efekty kształcenia, za co bardzo jako nauczyciele i wychowawcy dziękujemy.
Wśród absolwentów są stypendyści Starosty Chodzieskiego, wolontariusze, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, wolontariusze, artyści – młodzi ludzie o różnych talentach i pasjach, którzy otrzymali szansę rozwoju. Są wszyscy, którzy dzięki uporowi i pracy także nauczycieli, wychowawców i pracodawców ukończyli ten etap edukacji. Dzięki własnej pracy, umiejętnościom, pracowitości i wsparciu osiągnęli sukces.
Gratulujemy wszystkim absolwentom i zapraszamy do Branżowej Szkoły II stopnia i Liceum dla Dorosłych – kolejne stopnie w drodze do sukcesu czekają, by je pokonać.
My czekamy na Wasze odwiedziny – szkoła zawsze będzie dla Was otwarta, możecie przyjść i porozmawiać. Życzymy powodzenia w kolejnych wyborach, decyzjach, w kolejnych, pięknych początkach.