Młodzież z Hipolita organizatorem konkursu dla dzieci

W dniu 12 lutego 2020 w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się konkurs dla dzieci pt: ” Jaki to wiersz?”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej oraz dostarczanie oglądającym doznań estetycznych i emocjonalnych. Organizatorem  konkursu była młodzież ze szkoły Hipolita pod kierunkiem Pani Beaty Felcyn, która wraz z młodzieżą  realizuje projekt : ”Poczytajmy”. W konkursie wzięły udział klasy trzecie, a kibicowała swoim kolegom i koleżankom  klasa I A wraz z nauczycielką Panią Sabiną Bochenek-Majko. Uczennice klasy  II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych prezentowały wiersze: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Stanisława Jachowicza, Hanny Ożogowskiej. Były również piosenki:  „ Kolorowy wiatr”  z filmu „ Pocahontas” i „ I feel good”z  filmu „Garfield” w wykonaniu uczennic klasy I Technikum: Martyny i Zuzanny. Jury w składzie : Barbara Barwicka, Dorota Matusiak i Beata Felcyn wyłoniło  zwycięzców. Konkursowe zmagania były emocjonujące, ale dla naszej młodzieży liczył się przede wszystkim uśmiech dzieci.