Maturzyści Hipolita kończą szkołę!

Nadszedł dzień, w którym 95 uczniów naszej szkoły kończy kolejny etap edukacji, czyli naukę w Technikum oraz w Liceum Ogólnokształcącym  dla Dorosłych w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Choć nie możemy Was pożegnać spojrzeniem w oczy czy uściskiem dłoni, mamy dla Was serdeczne słowa i kilka zdjęć ze wspomnieniem miłych chwil.

Żegnamy dziś uczniów klasy IV technikum w zawodzie technik mechanik  z wychowawczynią Panią Małgorzatą Buczkowska- Biniecką na czele. Klasa IV TM była objęta patronatem firmy LUMAG Sp. z o. o. , dzięki któremu jej uczniowie  mieli szansę na wspaniały rozwój i z szansy tej skorzystali.

Z kolei uczniowie klasy IV technikum w zawodzie technik ekonomista współpracowali pięknie z Bankiem Spółdzielczym w Chodzieży, dzięki czemu nabierali wiedzy i doświadczenia. Organizowała tę współpracę Pani Dorota Kolasa, która prowadziła klasę IV TE przez 3 lata. W ostatnim roku nauki objęła zespół Pani Małgorzata Jurczyk.

Uczennice i uczniowie klasy IV w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych i technik elektryk, pod opieką Pani Marii Nawrockiej, dzielnie promowali szkołę poprzez działalność gastronomiczną, a także współpracując  z kolejnym patronem Szkoły, jakim jest firma ENEA S.A. i ENEA Operator  Sp. z o.o.

Klasa technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej, czyli  uczniowie IV TOT, którymi  opiekowała się Pani Sylwia Migdalczyk, współtworzyła  niezapomniane Szkolne Dni Turystyki.

I na koniec ciepło wspomnijmy  grupę słuchaczy liceum dla dorosłych z opiekunką Panią Anetą Niedźwiecką.

Dziękujemy  za Waszą obecność wśród nas!

W tym wyjątkowym dniu, kilka słów specjalne do Was kieruje  Pani Lucyna Sworowska – Dyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży:

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Słowa Marka Twaina tak bardzo pasują do dzisiejszego pożegnania  uczniów klas maturalnych.

Moi drodzy, jeszcze uczniowie, a już absolwenci – witam Was serdecznie. Dzisiaj – to Wasz czas.

„Jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie jest poznanie samego siebie”, a przecież nauka w szkole temu przede wszystkim służy.  Podczas nauki szkolnej zgłębialiście tajniki wiedzy. Osiągaliście sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe.  Klasówki, sprawdziany dziś odchodzą  w przeszłość, pragnę, by pozostały tylko w dobrych wspomnieniach.

Wielu z Was rozwijało swoje zainteresowania przez udział w konkursach i turniejach ale także podejmowaliście się wielu innych zadań. Również wspólnie tworzyliśmy klasy patronackie.  Świetnie się sprawdzaliście podczas organizacji uroczystości szkolnych i środowiskowych.  Niezapomniane były programy z okazji „100-lecia szkolnictwa zawodowego”, „Nocy Zawodowców” czy inne.  Za reprezentowanie Szkoły w środowisku serdecznie Wam dziękuję.

Wyrazy wdzięczności kieruję do Waszych rodziców, wychowawców, nauczycieli i instruktorów zajęć praktycznych. To oni wspierali Was we wszystkich przedsięwzięciach. Czasami musieli nieco studzić Wasze temperamenty, ale często pobudzali Was do pracy, wskazywali właściwą drogę. To do nich, choćbyście bardzo się opierali, po latach zwrócicie się ze słowami: „Mieliście rację”. I powiecie to szczerze, bo my wszyscy zrobiliśmy co w naszej mocy, byście mogli spełnić swoje naukowe i zawodowe marzenia.

Drodzy Absolwenci, życzę Wam otwartych umysłów i połamania piór na czekających Was egzaminach, udanych decyzji dotyczących wyboru dalszego kierunku kształcenia lub pracy zawodowej, Życzę Wam powodzenia  w dorosłym życiu, a rodzicom i nauczycielom składam gratulacje.

Moi drodzy, nie zapomnijcie o swojej starej szkole – szkole „Hipolita”. Dajcie znać, jakie decyzje podjęliście i uśmiechnijcie się do nas choćby  w myślach, żebyśmy wiedzieli, że wszystkie trudne chwile i wspaniałe momenty, które razem przeżyliśmy, nie poszły na marne i zostaliśmy w Waszych sercach już na zawsze.

Lucyna Sworowska

Do życzeń dla tegorocznych maturzystów dołącza się również Przewodnicząca Rady Rodziców:

„Każda sekunda naszego życia jest jedną chwilą w dziejach wszechświata. Chwilą, która się nie powtórzy” – Pablo Casals

W imieniu Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży słów kilka….

Drodzy maturzyści kończąc ten etap swojej edukacji zabieracie ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszacie w dalszą drogę.  Niejednokrotnie udowodniliście, jak daleko można zajść zdobywając wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach, co potwierdza wysoki poziom Waszej wiedzy. Jestem pewna, że uzyskane wyniki otworzą Wam drzwi do wymarzonych uczelni i utorują dalszą drogę do kariery.  Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary i siły we własne możliwości. Życzę Wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby Wasze plany i marzenia zrealizowały się. Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze również dobro drugiego człowieka. Życzę Wam, abyście zawsze mieli odwagę marzyć, ponieważ możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Z całego serca życzę Wszystkim powodzenia na czekającym Was egzaminie maturalnym – połamania piór!

Przewodnicząca Rady Rodziców

Agnieszka Kowalska