Dobrze widzi się tylko sercem…

Uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego brali udział w corocznym spotkaniu organizowanym przez Cech Rzemiosł Różnych. Rzemieślnicy, a zarazem pracodawcy naszych  uczniów spotkali się w Miejskiej Bibliotece publicznej, aby podsumować dokonania i wkład chodzieskich rzemieślników w kształcenie młodych osób. Nasi uczniowie wraz z podopiecznymi  Pani K. Świniarskiej z Budzynia  przedstawili program artystyczny, którego motto brzmiało: „Dobrze widzi się tylko sercem”. Były wzruszające wiersze w wykonaniu uczniów kl. II TŻ i II TOT: Martyny, Adama, Michaliny, Miłosza i Angeliki  oraz   piosenki w wykonaniu: Laury, Oliwii, Hani, Wiktorii, Mikołaja. Były także życzenia od uczniów Hipolita:

To co najważniejsze na tym świecie  to być człowiekiem

i to dobrym człowiekiem.

Wszystkim zgromadzonym życzymy:

By serca wasze były zawsze przepełnione miłością,

Miłością do drugiego człowieka

Zawsze gotowe nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

A za każdy gest dobroci i życzliwości,

Za pomagające wciąż dłonie,

Za okazane serce dziękujemy.

Miłą niespodzianką dla gości był występ naszego absolwenta Jakuba Herforta. Pragniemy podziękować Starszemu Cechu Rzemiosł Różnych Panu Edmundowi Kaczmarkowi za miłe słowa pod naszym adresem i podziękowania za występ.

BF