Zajęcia na chodzieskim stoku

Nauka jazdy na nartach i snowboardzie – owoc współpracy pomiędzy Chodzieskim Towarzystwem Narciarskim i Zespołem Szkół im. Hipolita Cegielskiego.

Tegoroczny sezon narciarski w Chodzieży był wyjątkowo krótki i trwał zaledwie 16 dni – od 25 stycznia do 10 lutego 2019, dla uczniów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego jednakże na tyle długi, by skorzystać z możliwości nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Dzięki współpracy z Chodzieskim Towarzystwem Narciarskim uczniowie bezpłatnie otrzymali sprzęt narciarski oraz karnety na wyciąg narciarski. Zajęcia prowadził dyplomowany instruktor narciarstwa zjazdowego pan Maciej Jęsiek.

Z planowanych zajęć na stoku, udało się przeszkolić 15 uczniów, którzy wzięli udział w zajęciach nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie III A.

Po zajęciach wszyscy uczniowie potrafili samodzielnie zjechać na nartach. W ramach szkolenia uczniowie zapoznawali się ze sprzętem, poznawali sposoby poruszania się w terenie płaskim, podchodzenia pod górę, w skos stoku, upadania w miejscu i w ruchu, techniki podnoszenia się na stoku i terenie płaskim oraz poznali technikę jazdy pługiem, która umożliwia kontrolowanie prędkości jazdy i samodzielne zjeżdżanie.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego.

Maciej Jęsiek