Wycieczka edukacyjna na Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER w Poznaniu

W dniu 9 maja 2019r., dzięki współpracy z Enea S.A., młodzież z Technikum w zawodzie technik elektryk miała możliwość uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Poznania na Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Po przybyciu na teren Targów Poznańskich grupa uczniów, ubranych w koszulki z logo Enea, ufundowanych przez firmę, została podzielona na 5-6 osobowe zespoły. Uczniowie mogli w dowolnej kolejności poznawać stoiska znajdujące się w obrębie hali targowej. Młodzież wysłuchała wykładu na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w zakresie paneli fotowoltaicznych oraz korzyści związanych z tymi innowacjami. Duże zainteresowanie wzbudziły samochody elektryczne – najnowsze rozwiązania motoryzacyjne. Dzięki stanowisku Enei uczniowie mogli zobaczyć proces powstawania sieci energetycznej (prace przy linii napowietrznej).  Wielu było zaskoczonych, gdy usłyszało, że za rok mogą ubiegać się o pracę w firmie Enea. Oferta tematyczna prezentowana podczas targów była nie tylko szeroka, ale również bardzo nowoczesna. Trudno o inną okazję, by młodzi ludzie mogli zobaczyć tyle nowinek technologicznych w jednym miejscu i usłyszeć komentarz praktyków na temat tych rozwiązań. Bardzo dziękujemy firmie Enea S.A. za umożliwienie naszym uczniom udziału w niezwykle ciekawej wycieczce edukacyjnej.