Walentynkowy konkurs recytacji wierszy

Z okazji Święta Zakochanych w szkole Hipolita z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany dla uczniów walentynkowy konkurs recytacji wierszy. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych. Mogliśmy wysłuchać wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wisławy Szymborskiej, Marcina Urbana, Adama Mickiewicza.Uczestników konkursu oceniało JURY w składzie: p. Dorota Boeske, p. Marek Fifer oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Klaudia Tadych i Przemysław Jęczmyszek.

Uczestnikom konkursu towarzyszyła publiczność z klas: I TŻ, I TE i II B, która miała okazję usłyszeć nie tylko miłosne wiersze, lecz także posłuchać piosenek w wykonaniu solistek: Emilii Niemiro, Oriany Szymkowiak, Oliwii Mordyl i Wiktorii Sobeckiej. Na zakończenie była niespodzianka. Przed publicznością wystąpiła Martyna i Mateusz, przedstawiając zabawną scenę kabaretową pt: „Dziubasek”.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Martyna Sławińska z kl. I TŻ, uczennica zdobyła także wyróżnienie za interpretację wiersza.

II miejsce: Martyna Ciesielska z kl. I TE.

III miejsce: Oliwia Szymczak z kl. I TŻ.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!