Udział logistyków z Hipolita w webinarium

5 listopada 2019 r.  młodzież z pierwszych klas Technikum kształcących się w zawodzie technik logistyk uczestniczyła w webinarium. Nasza szkoła dołączyła do comiesięcznego cyklu spotkań online dla szkół średnich zorganizowanych  przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ  – Instytutu Logistyki i Magazynowania  pt.:  „Logistyka dla technika”.  Jest to drugi webinar z cyklu ośmiu 45-minutowych spotkań transmitowanych w ramach programu edukacyjnego.  Każdy wykład online dotyczy innej tematyki logistycznej. Tym razem ekspert Sieci Badawczej  Łukasiewicz – IliM opowiadał  o magazynach, pełnionych przez nich funkcjach, rodzajach. Wykład przeplatany był krótkimi filmami pokazującymi funkcjonowanie przykładowych magazynów w Śląskim Centrum Logistycznym w regionie Katowic. Poruszana tematyka ma pomóc uczniom zrozumieć i usystematyzować poznawaną na lekcjach wiedzę  dotyczącą między innymi magazynów. Do każdego wykładu są dołączane  quizy, które młodzież może wykorzystać  do sprawdzenia zdobytej wiedzy.

A. Lewandowska