Turniej Robotów

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile odbył się III Międzyszkolny Turniej Robotów PCE LINE FOLLOWER LEGO pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego. W Turnieju wzięła udział drużyna reprezentująca Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży w składzie Jerzy Bartkowiak, Jonasz Kita, Wiktor Krajewski, Miłosz Sass,  Bartłomiej Ziemski, uczniowie klasy I TElp. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota LEGO tak, aby poruszał się on po wyznaczonej trasie. Następnie odbył się wyścig, który z robotów najszybciej pokona tor z przeszkodami. Liczył się  jak najszybszy czas przejazdu. W wyniku klasyfikacji ogólnej uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce. Drużyna otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji w Pile Pana Piotra Danielewicza oraz nagrody ufundowane przez Starostę Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego. Gratulujemy!

Lidia Francuzik