Szkoła Hipolita przygotowuje do dorosłego życia

Chociaż każdego dnia uczniowie zmagają się z codziennością szkolną, którą wypełniają lekcje, sprawdziany i rozmaite  projekty, to trzeba pamiętać, że nadrzędnym celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do dalszego, dorosłego już  życia.  Mając to na uwadze podejmujemy w Szkole Hipolita szereg przedsięwzięć, które mają pomóc odnaleźć się młodym ludziom w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości.

I tak, 11 marca 2019 r.,  dzięki współpracy szkoły z  ENEA S.A. odbyły się  warsztaty dla uczniów  poświęcone rozmowie kwalifikacyjnej.  Młodzież, pod kierunkiem Beaty Paul-Van Eerden – starszego specjalisty ds. szkoleń wewnętrznych z pionu HR,  nabierała umiejętności prowadzenia rozmowy o pracę, co jest ważną kompetencją w procesie odnajdywania swojej drogi zawodowej.

Z kolei 11 kwietnia 2019 r. klasa patronacka LUMAGU, czyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik wybrali się, pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Buczkowskiej-Binieckiej  oraz nauczyciela  zawodu Wiesława Słodowicza,  na Politechnikę Poznańską, gdzie uczestniczyli w prezentacji Wydziału Budowy Maszyn, który to kierunek być może już w przyszłym roku wybiorą. Przyszli mechanicy zobaczyli pokazy o ciekawych tytułach: „Przemysł przez stylowe okulary,  czyli VR w inżynierii”, „Wydrukuj sobie szpilki, czyli druk 3D w domu i w fabryce”, „Ty też możesz zostać konstruktorem” czy „Zeskanuj swój świat”.

Trzeba dodać, że dzięki  różnym projektom przeznaczonym dla uczniów,  ciągle doszkalają się również nauczyciele.  Ostatnio grupa zawodowców wzięła udział w warsztatach pod hasłem „Jak wypromować swoją szkołę i zawód,  którego uczę?

Katarzyna Kulczyńska-Śróda