Światowy Dzień Bez Tytoniu

31 maja na całym świecie obchodzony jest jako dzień bez tytoniu. Z tej okazji każdego roku nasi uczniowie przekonują swoich kolegów do tego, aby nie palić papierosów. W szkole pojawiają się plakaty, rozdawane są ulotki informujące  o szkodliwości  tytoniowego nałogu. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Marta Szymańska i Kornelia Kopienka z klasy II Technikum przygotowały i przedstawiły najważniejsze zagadnienia związane ze szkodliwością palenia tytoniu,  skłaniając swoich kolegów do refleksji:  „czy warto poświęcić swoje zdrowie dla nałogu?”.  Gościem spotkania była pani Karolina Pieniążek ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży,  która podsumowała prezentację uczennic. Zaproponowała obejrzenie ciekawie zrealizowanego filmu, w którym znani ludzie opowiadali o tym dlaczego nie warto palić. W Szkole Hipolita też promujemy modę na zdrowie!

Beata Felcyn