Światowy Dzień AIDS

29 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie, którego celem było zwrócenie uwagi na problem zakażeń wirusem HIV. Podczas prezentacji przygotowanej przez uczennice Samorządu Uczniowskiego: Martę Szymańską i Kornelię Kopienkę uczniowie klas pierwszych mogli poznać podstawowe informacje o wirusie HIV i  chorobie AIDS oraz przekonać się, że lista zakażonych tym wirusem w Polsce wzrasta. Następnie uczennice klasy II TŻ  zapoznały uczniów z postacią Janiny Ludawskiej, która była wolontariuszką pomagającą chorym na AIDS. Uczennice przedstawiły najciekawsze fragmenty z jej książki pt: „Z doświadczeń wolontariuszki”. Uczestnicy obejrzeli także ciekawy film,  opowiadający o tym jak przebiega choroba człowieka zarażonego wirusem HIV. Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Karolina Pieniążek reprezentująca Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży, która podsumowała spotkanie i przedstawiła szereg informacji  związanych z tym tematem.

B.F.