Spotkanie z wychowankami warsztatów terapii zajęciowej

Uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczynią  odwiedzili w dniu 19 listopada br. wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję  zapoznać się z placówką działającą od lat na ulicy Zdrojowej w Chodzieży i poznać szczegółowy rytm zajęć osób z niepełnosprawnościami. Młodzież z zaciekawieniem przyglądała się pracy osób niepełnosprawnych w poszczególnych salach warsztatowych i podziwiała prace  wychowanków. Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje proces tworzenia świeczników świątecznych, lepionych z gliny, a później wypalanych i szkliwionych. Dowiedzieliśmy się również jak można wykonać ciekawe, niepowtarzalne  i ekologiczne ozdoby świąteczne. Nie zabrakło także wizyty w kuchni,  gdzie osoby niepełnosprawne  uczą się gotować. Uczniowie mogli podzielić się z wychowankami swoimi pomysłami na gotowanie. Praktyczne zajęcia na których będziemy wspólnie przygotowywać potrawy  odbędą się już u nas, w Centrum Kształcenia Zawodowego.

B.F