Spotkanie z Mateuszem Krojenką

Jeszcze nie opadły emocje po wielkim sukcesie Mateusza Krojenki w programie TVN „Master Chef” , a już mogliśmy osobiście z nim porozmawiać, ponieważ zechciał odwiedzić swoją szkołę, którą ukończył w 2010 r. Spotkał się tu ze swoimi nauczycielami, a przede wszystkim z jej obecnymi uczniami kształcącymi się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik obsługi turystycznej.

Z inicjatywy p. Marii Nawrockiej, nauczycielki przedmiotów zawodowych związanych z żywieniem, w piątek 4 stycznia 2019 r. odbyło się kameralne spotkanie z absolwentem technikum w zawodzie technik żywienia Mateuszem Krojenką. Jest to osoba niezwykle otwarta i pogodna, dlatego spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze. Mateusz opowiadał bardzo ciekawie o swojej przygodzie z gotowaniem, które było jego pasją od dziecka. Mówił także o tym, jak wygląda nagrywanie programu telewizyjnego oraz jak zmieniło się jego życie po wielkim sukcesie. Pytaliśmy Mateusza również o popularne osoby, z którymi dzięki udziałowi w programie mógł współpracować oraz o szczególnie ważne i trudne chwile związane z „Master Chefem”.

Jednak najważniejszym przesłaniem wynikającym ze spotkania z Mateuszem Krojenką jest to, by nie bać się eksperymentowania w kuchni, a przede wszystkim, by być odważnym w realizacji marzeń.