Sportowa wiosna

23 marca br. w Aquaparku w Pile odbył się IX Nocny Maraton Pływacki. Z naszej szkoły brała w nim udział Kornelia Kopienka z klasy 2 TE. Zadaniem uczestników było przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny. Nasza uczennica przepłynęła 2940 m i zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

6 kwietnia 2019 r. młodzież naszej szkoły przyłączyła się do biegu w ramach akcji „Pomoc ma moc” organizowanej przez społeczność I LO im. św. Barbary w Chodzieży.  Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 km. Najszybsza wśród kobiet okazała się nasza uczennica Kornelia Kopienka, a wśród mężczyzna drugie miejsce zajął Norbert Zodrow – także uczeń naszej szkoły.
Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji będą przekazane na rehabilitację Marceliny, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Gratulujemy uczniom biorącym udział w biegu świetnych wyników, ale przede wszystkim postawy zaangażowania w pomoc potrzebującym.

Katarzyna Chyży