Recytatorzy u „Hipolita”

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod nazwą „Wiersz, który mnie zachwycił…” przeszedł do historii.

Jak co roku w marcu, młodzi miłośnicy poezji spotkali się w gościnnych progach Zespołu Szkół  im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Cieszy fakt, że w poetyckich strofach różnorodnych twórców ciągle odnajdują oni ważne dla siebie sprawy. Biorący udział w konkursie  często uzasadniali swój wybór osobistymi przeżyciami, udowadniając szczególną wrażliwość na poetyckie słowo.

Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów i uczniów najstarszych klas szkół podstawowych powiatu. W tym roku reprezentowali oni szkoły w Ratajach, Stróżewie, Margoninie oraz chodzieską SP nr 1 i Społeczną SP im. św. Barbary.

Patronat nad konkursem objął Starosta chodzieski, a jury w składzie: Dorota Boeske, Małgorzata Szałata, Justyna Belter oraz Aneta Karbowniczak wyłoniło zwycięzców. Nagrody ufundowało Starostwo oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży.

Tegorocznymi Laureatami zostali: Julia Sporek (SP Margonin), Aleksandra Kubiak (SP nr 1) oraz Emilia Kot (ZS Rataje).

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Nazimek, Barbara Nowak, Klaudia Przybylska (SP w Margoninie), Rita Malinowska, reprezentująca ZS w Ratajach, Aleksandra Jankowska i Klaudia Świątnicka ze SP w Stróżewie oraz Zuzanna Ryszewska i Wiktoria Szymczak – uczennice SP nr 1. Nagrodę Publiczności zdobyła Emilia Kot.

Organizatorzy dziękują za pomoc w artystycznym przedsięwzięciu Paniom: Urszuli Pareckiej, Annie Witt, Wioletcie Ludwikowskiej, Hannie Mikołajewskiej, Małgorzacie Jurczyk i Irenie Cholewińskiej oraz uczniom klasy III E.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestniczek konkursu  i ich opiekunek. Do zobaczenia  za rok!

Dorota Boeske