Maraton pisania listów Amnesty International

Nasza szkoła dołączyła do Maratonu Pisania Listów Amnesty International, ponieważ w okolicach 10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Chcieliśmy pokazać uczniom naszej szkoły, że możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.    Podczas Maratonu pisaliśmy w sprawach młodych osób i społeczności z 4 państw, których prawa człowieka zostały złamane. Uczniowie z klas III TE i III TOT spotkali się w bibliotece szkolnej, żeby pisać listy w obronie:

• Filipińczyków, domagając się zapewnienia lokalnej społeczności godnych warunków do życia po kataklizmie jaki ich spotkał na skutek zmian klimatu,
  • Kanadyjczyków, zwracając uwagę na skażenie środowiska i podejmowanie działań przez rząd w celu ochrony lokalnej społeczności i praw do życia w środowisku nie zagrażającym ich zdrowiu,
  • Iranki Yasaman Arganii, która została uwięziona przez władze Iranu na skutek przeciwstawienia się prawu przymusowego zasłaniania twarzy przez kobiety,
  • Greków Sarah Mardini i Seana Binder, którzy ratując migrantów na Morzu Śródziemnym zostali oskarżeni o szpiegostwo, przemyt ludzi i przynależność do organizacji przestępczych.

Napisane przez uczniów listy w obronie pokrzywdzonych zostały skierowane do ambasad Filipin, Kanady, Iranu i Grecji w Polsce.

M. Ł.