Konkurs Wiedzy o Rosji

W „Hipolicie”15 mara 2019r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Rosji. Jak co roku konkurs  cieszył się duża popularnością wśród uczniów technikum. Uczestniczyły w nim 23 osoby z klas II,III i IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Celem konkursu jest propagowanie i poszerzanie wiedzy na temat języka, historii geografii,literatury i kultury Rosji. Uczestnicy odpowiadali na różnorodne pytania testowe otwarte i zamknięte.

Na podium stanęli uczniowie klas drugiej i trzeciej technikum. I miejsce zajęła Oliwia Nowicka- kl. IITŻ, II miejsce- Kinga Gallas, III miejsce zdobyły Julia Kiedrowska z kl. IIITŻ oraz Klaudia Bogucka z kl.IITŻ

Przyznano również 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Wanessa Rzeźnik,Katarzyna Schmidt i Filip Urbański z kl. III TŻ oraz Oliwia Mordyl z klasy IITTŻ

Organizatorem konkursu była pani Hanna Mikołajewska.