Klimatyczny Kołobrzeg

Turyści z klasy II i IV TOT wybrali się na wycieczkę do klimatycznego Kołobrzegu wraz z Panem Przemysławem Nowakiem i Panią Małgorzatą Lehmann. Uczniowie zwiedzali jeden z ważniejszych polskich ośrodków wypoczynkowych nad Bałtykiem. Tradycyjnie wycieczka była zaplanowana i przedyskutowana przez uczniów na przedmiotach zawodowych. Młodzi turyści wcielili się w rolę przewodnika miejskiego oprowadzając po kolejnych punktach trasy.  Z dworca PKP uczniowie udali się prosto do Bazyliki Mariackiej, następnie na plac Ratuszowy. Turyści zwiedzili punkt informacji turystycznej znajdujący się w Neogotyckim Ratuszu. Przechodząc przez urokliwy park turyści udali się na kołobrzeskie „żelbetonowe molo”. Nie zabrakło także zdjęcia przy pomniku turystki. Po obejściu mola uczniowie udali się do muzeum figur woskowych, następnie do latarni morskiej. Część z uczniów zwiedziła wnętrze latarni oraz podziwiała widok z jej szczytu. Druga część wybrała się w podziemia latarni do zapierającego dech w piersiach muzeum minerałów. Wycieczka była bardzo udana, a turyści z II TOT już planują kolejny dłuższy wyjazd klasowy.

Adam Szymański