11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Społeczność Szkoły Hipolita uczciła Narodowe Święto Niepodległości uroczystym apelem, który odbył się w Chodzieskim Domu Kultury. W pięknej, biało-czerwonej scenerii rozgrywały się sceny przypominające tamten ważny dla naszej historii czas.

11 listopada 2019 roku poczet sztandarowy Szkoły Hipolita wziął udział w uroczystości pod pomnikiem „Poległym i Pomordowanym za Polskę i wolność”.  Wraz z innymi delegacjami, mieszkańcami miasta i gminy Chodzież złożyliśmy hołd tym, którzy zginęli za Polskę i niepodległość.

Młodzież naszej szkoły przyłączyła się do Chodzieskiego Biegu Niepodległości.  Bieg miał na celu uczczenie odzyskania niepodległości, a także cel charytatywny – zbiórkę pieniędzy na rehabilitację chorego na szpiczaka Pana Michała.  Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trasę liczącą ok. 5 km.  Z „Hipoliata” do akcji przyłączyli się: Kornelia Kopienka (I miejsce w kat. kobiet), Norbert Zodrow (III miejsce w kategorii mężczyzn), Paweł Matz i Bartek Buczyński. Gratulujemy uczniom biorącym udział w biegu świetnych wyników, ale przede wszystkim postawy patriotycznej oraz zaangażowania w pomoc potrzebującym.