Wycieczka do malowniczej Bydgoszczy

Turyści z  klasy I TOT udali się na wycieczkę do Bydgoszczy, a towarzyszyli im uczniowie z klasy III TŻE oraz opiekunowie: p. Przemysław Nowak oraz p. Małgorzata Lisiecka. Uczniowie zwiedzili stolicę województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyjazd przybrał nieco inną formę niż zazwyczaj, ponieważ tym razem uczniowie nie tylko zaplanowali wycieczkę sami, ale również wcielili się w rolę przewodnika miejskiego. Na trasie wycieczki, która w dużej mierze skupiała się wokół Starego Miasta znalazły się między innymi Opera Nova, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Cerkiew Świętego Mikołaja, pałacyk Lloyda, trzy szachulcowe spichlerze, Muzeum Mydła i Historii Brudu, czy rzeźba, która zawisła nad Brdą – „Przechodzący przez rzekę” upamiętniająca wejście do Unii Europejskiej.

Turyści odwiedzili również Centrum  Informacji Turystycznej w Bydgoszczy, gdzie pracownicy zapoznali ich z tajnikami pracy w takim miejscu oraz udzielili kilku rad na temat podróżowania. Kiedy zwiedzania dobiegł  koniec, na uczestników czekała kolejna atrakcja: wszyscy wspólnie udali się do Jumpin Place – Park Trampolin, gdzie mogli korzystać ze wszystkich atrakcji obiektu. Wycieczka była bardzo udana, a młodzi turyści są już w trakcie planowania kolejnego wyjazdu.