Wycieczka do Gniezna

Piękny, październikowy dzień uczniowie klas pierwszych TE i TŻ spędzili w pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Pomysłodawcą wycieczki był ks. Marek Salwa, który wraz z historykiem Andrzejem Skawińskim oraz wychowawczyniami klas Beatą Felcyn i Alicją Kupką zabrali młodzież w podróż pełną sympatycznych, wspólnych chwil i znaczących wrażeń.

Uczniowie zwiedzili miejsca, w których czuć dotyk pradziejów – Bazylikę Prymasowską, Muzeum Archidiecezjalne, podziwiali z wieży widokowej panoramę miasta. To była nie tylko wycieczka integracyjna dla pierwszaków ze Szkoły Hipolita, ale również nieszablonowa lekcja naszej historii. Podczas wycieczki miał miejsce szczególny epizod – ks. Marek zabrał nas w podróż sentymentalną do miejsca, w którym jako młody kleryk dorastał do kapłaństwa.

Każdy z nas zapamięta wycieczkę po swojemu, ale ani nauczyciele, ani młodzież, ani nawet pogoda nie zawiodła. Pan kierowca też się spisał – świetnie znał drogę do McDonald’s. Spędziliśmy wspólnie przesympatyczny czas.