Światowy Dzień Walki z AIDS

W naszej szkole każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Młodzieżowe liderki zdrowia z klasy II technikum ekonomicznego wzięły udział w maju 2018 r w szkoleniu dotyczącym profilaktyki HIV/AIDS , organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży. Uczennice miały okazję zaprezentować zdobyte wiadomości swoim młodszym kolegom , na spotkaniu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski w świetlicy szkolnej w dniu 30 listopada 2018 r.  Uczniowie podczas prezentacji dowiedzieli się najważniejszych informacji na temat HIV/AIDS , jak również poznali wskaźniki zachorowalności na AIDS w całej Polsce. Dziewczęta poinformowały także uczniów o możliwości wykonania testu w kierunku HIV.

W drugiej części spotkania przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Martyna Ciesielska zaprezentowała uczniom wybrane fragmenty książki pt: „Z doświadczeń wolontariuszki”, która opowiada o rozterkach wolontariusza w pracy z chorymi ludźmi. To opowieść o nauce bycia człowiekiem i nauce pomagania innym.