Światowy Dzień Turystyki

Jak co roku w naszej szkole klasy Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej obchodziły swoje święto. Tym razem hasłem przewodnim było: „Poznajemy Polskę”. Gościliśmy klasę trzecią gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży pod opieką pani Krystyny Grodeckiej. Uczniowie prezentowali strój przydzielonego wcześniej regionu: klasa I TOT – Śląsk, klasa II TOT – Kaszuby, klasa III TOT – Łowiczanie, klasa IV TOT – Kurpie, klasa 3 gimnazjum – Podhale. Młodzież wykazywała się znajomością obiektów turystycznych, rozwiązywała krzyżówki z hydrosfery oraz zagadki, rozpoznawała krótkie melodie. Szczególną konkurencją był: „głuchy telefon”, w którym uczniowie przekazywali sobie „mówiąc na ucho” plotkę turystyczną.

W konkursie komisja wyłoniła laureatów:

• I miejsce klasa IV TOT
  • II miejsce klasa II TOT
  • III miejsce klasa III TOT
  • IV miejsce klasa III TOT
  • V miejsce klasa 3 gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży

Gratulujemy!

Po wyczerpujących zadaniach przyszedł czas na grilla przy pięknej pogodzie i wspólną fotografię. Dziękujemy sponsorom:

• Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży,
  • Pani Katarzynie Kubiś „Łazienki Chodzieskie” za udostępnienie sprzętu,
  • Pani Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży za udostępnienie terenu,

oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania imprezy.