Spotkanie Klubu Szkół Hipolita Cegielskiego

29 listopada 2018 r. tradycyjnie w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu spotkali się przedstawiciele szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego. Było to dla nas inspirujące wydarzenie, ponieważ w miłej atmosferze mogliśmy porozmawiać o najważniejszych wydarzeniach szkolnych, osiągnięciach uczniów i propozycjach działań na przyszły 2019 rok.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pan Dominik Górny i Prezydent Towarzystwa Hipolita Cegielskiego pan Marian Król, który poinformował zebranych o przypadającej w 2018 roku 150 rocznicy śmierci Hipolita Cegielskiego i 20-lecia Towarzystwa oraz o zrealizowanych i przewidywanych z tej okazji uroczystościach. Następnie wręczono medale „Labor omnia vincit” nauczycielom organizującym różnego rodzaju działania na rzecz Klubu Hipolita Cegielskiego, a także przyznano nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie: „Wielki test o Hipolicie Cegielskim i Towarzystwie jego imienia”. Nasze uczennice z klasy II TE zajęły w nim I, II i III miejsce, odpowiednio:

I miejsce Paulina Firlej
II miejsce Zofia Plewa
III miejsce Sylwia Wawrzyniak

Na zakończenie spotkania zwiedziliśmy szkołę, zachwyciliśmy się miniaturową planszą z lokomotywą i pociągami, a następnie wszyscy udali się pod pomnik Hipolita Cegielskiego złożyć symboliczne wiązanki.