Poznań – miasto, które należy bliżej poznać

„Poznań – miasto, które należy bliżej poznać”pod takim hasłem dwie klasy technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej wybrały się do Poznania. Podróż pociągiem wyremontowaną trakcją była ciekawym doznaniem. To były dla nas dni pełne wrażeń, dobrej zabawy i dużej dawki praktyki turystycznej pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Łapacz, Sylwii Migdalczyk i Anety Niedźwieckiej.

Oprócz obowiązkowej pilockiej kawy o świcie, liczenia, liczenia i jeszcze raz liczenia czekała nas Gra Miejska, przygotowana specjalnie dla przyszłych pracowników turystyki. Sprawdzała orientację w terenie, zdolności komunikacyjne, spostrzegawczość i pomysłowość. Logistyka podróżowania, praca z grupą na Dworcu PKP, elementy pilotażu i przewodnictwa, poznańskie ciekawostki, no i  poznańska bimba nie mają dla nas tajemnic.

Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe hostele (ile tam gitar!), poznać Muzeum Sztuki Użytkowej i Etnograficzne, usłyszeć o bohaterach powstania poznańskiego oraz twórcach Enigmy. Znalazły się nawet związki poznańsko-praskie (nawiązanie do naszej zeszłorocznej wycieczki, łączą nas Jan Nepomucen, rzeźba Dawida Czernego i restauracja Pyszna). Uczyliśmy się, jak pokazywać turystom zabytki, nie nudząc. Takiego Poznania do tej pory nie znaliśmy i chcemy więcej. Bo Poznań to nie tylko stolica województwa, to miasto magiczne, piękne i zaskakujące. Połączenie historii i nowoczesności. A na koniec – Betlejem Poznańskie, popularny jarmark adwentowy w sercu miasta. Jeszcze tu wrócimy.