Nie wystarczy współczuć, trzeba działać!

Nie wystarczy współczuć, trzeba działać!  – pod takim hasłem uczniowie z Samorządu Uczniowskiego Kacper Cichy i Agnieszka Zdralek wraz z opiekunem zorganizowali w Szkole Hipolita akcję krwiodawstwa dla chorej 10-letniej Oliwii, która zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL). Jest to choroba krwi, dlatego Oliwia często musi mieć transfuzje lub otrzymywać składowe krwi.

W akcji wzięło udział 46 uczniów z klas III i IV, swoją obecnością zaszczycili nas także uczniowie z Liceum im. św. Barbary i Zespołu Szkół w Ratajach.

Akcja się powiodła. Dzięki ofiarności młodzieży krew dotrze na czas do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom!

Beata Felcyn