Amazonki w Szkole Hipolita

Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa wstążeczka” wygrało konkurs ogłoszony przez Starostę Powiatu Chodzieskiego „Profilaktyka to życie” realizowany w od 13 czerwca do 30 listopada 2018 r. Projekt ten realizowany jest między innymi w szkołach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży.

W połowie października panie ze Stowarzyszenia prowadziły w naszej szkole profilaktykę onkologiczną raka piersi. W spotkaniach uczestniczyły klasy I, II i III Technikum oraz klasy Branżowej Szkoły I stopnia. Liderki Chodzieskich Amazonek spotkały się z przyjaznym przyjęciem i dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów, ale także nauczycieli. Na spotkaniach młodzież uczyła się samobadania piersi, która jest najważniejszą metodą w profilaktyce.

Mamy nadzieję, że zdanie często wypowiadane podczas prelekcji „badam się bo wybieram życie” na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Beata Felcyn, Katarzyna Chlasta